Szeroka oferta mieszkaniowa w Łodzi

Kupić mieszkanie czy wynająć? Przed takim dylematem staje wiele osób. Zwłaszcza studenci, którzy rozpoczynają naukę w dużym mieście. Jednak nie każdy w ogóle może rozważać zakup mieszkania dla studenta. Wówczas pozostaje opcja wynajmu nieruchomości, która zdaniem niektórych jest równie opłacalna, jak sam zakup, bo koszt wieloletniego najmu może być niższy niż koszt pożyczki bankowej na zakup mieszkania. Największe zainteresowanie lokalami na wynajem występuje w miastach studenckich, gdzie każdego roku przybywa kolejna grupa młodych ludzi. Tak jest w Olsztynie, Łodzi czy Wrocławiu. Wygodniej jest bowiem w kilka osób wynająć mieszkanie dwupokojowe w Łodzi, niż mieszkać w ciasnym pokoju w akademiku. Ceny różnią się nieznacznie, czasami mieszkanie może być nawet tańsze. A wspólny pokój z przyjacielem jest mniej uciążliwy.

widok z okna łódź

W Łodzi niemal w każdej dzielnicy można szukać ciekawej nieruchomości. Oferta jest bardzo różnorodna, dostępne są zarówno nowe i luksusowe lokale mieszkalne w centrum miasta, jak i tańsze mieszkanka w starym budownictwie. Umowę z wynajmującym można negocjować, by zdobyć jak najlepsze warunki na kawalerkę w Łodzi czy inne lokum. Najważniejsze kryteria to właśnie cena oraz lokalizacja, bo tanie nieruchomości dobrze skomunikowane z centrum miasta i placówkami edukacyjnymi znajdują najemców w ciągu kilku dni. Ceny są dość zróżnicowane, bo najtańsze są jednopokojowe mieszkania w kamienicach – około 600 zł plus czynsz. Znacznie drożej jest w przypadku apartamentów w Łodzi, bo luksusowe i nowoczesne wnętrza miesięcznie kosztują nawet 2,5 tys. zł. Do tego trzeba również doliczyć opłaty za media i fundusz remontowy.

Zdecydowanie najpopularniejsze są mieszkania z dwoma lub trzema pokojami, które może wynająć od czterech do nawet ośmiu osób. Są to typowe mieszkania dla młodych w Łodzi, których najwięcej pojawia się tuż po sezonie wakacyjnym. Wtedy też można liczyć na najlepsze ceny. Turyści wynajmują mieszkania latem, w czasie gdy studencki mają wolne. Taki układ najbardziej odpowiada właścicielom nieruchomości.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz