Aquapark Łódź-Fala

Aquapark Łódź – Fala, niegdyś określany jako Kąpielisko Fala, znajduje się przy al. Unii na Zdrowiu w Łodzi. Stanowi jedno z najpopularniejszych miejsc na terenie miasta. Umożliwia aktywne spędzenie czasu na wodnej zabawie. Łódzki kompleks wodny jest aktualnie największym aquaparkiem w Polsce. Inwestycja kosztowała prawie 20 mln zł.

Dokładna data otwarcia obiektu to 19 czerwca 1976 roku. Już wówczas kąpielisko posiadało cztery baseny różnej wielkości, w tym jedno będące największą atrakcją, ze sztuczną falą. Łączna powierzchnia obiektu wynosiła ponad 7 ha. Na jego terenie mogło przebywać nawet 4 tys. osób.

Łódzki aquapark charakteryzował się również oryginalną kolorystyką. Zgodnie z pomysłem założycieli obiektu, basen miały przypominać swym wyglądem lagunę. Dlatego też niecki zostały pomalowane na kolor niebieski, wówczas woda zyskiwała piękną barwę.

Budynek aquaparku posiadał jednak kilka wad konstrukcyjnych, które stanowiły zagrożenie dla użytkowników kąpieliska. Z tego względu, w 1992 roku zdecydowano się na zamknięcie obiektu. Z czasem postanowiono, że w tym samym miejsce powstanie nowe kąpielisko. W 2006 roku rozpoczęta budowę jeszcze bardziej okazałego, kompleksu wodnego.

Nowy Aquapark Łódź – Fala oficjalnie został oddany do użytku 31 stycznia 2008 roku. Budowla o całkowitej powierzchni 10 ha zachęca do wodnych szaleństw. Wśród atrakcji aquaparku znajduje się jedyna w kraju skrajnie stroma zjeżdżalnia „kamikadze”. Jej długość wynosi 60 m, a różnica poziomów sięga 20 m. Ponadto na terenie obiektu jest wieża, sięgająca 19 metrów, na której zamontowano dwie zjeżdżalnie. Nie brakuje również standardowych pomieszczeń basenowych, takich jak wioska saunowa, bicze wodne, jacuzzi oraz boiska sportowe i lokale gastronomiczne. Zgodnie z nazwą kąpieliska, na jednym z basenów wytwarzana jest sztuczna fala.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz